Atenție, călători! Mâine, 1 mai, transportul public din capitală va circula conform orarului de duminică
UNIMEDIA,
30 aprilie 2025 21:20
Rescponsabilii din cadrul Regiei Transport Electric atenționează despre modificările de circulație a transportului public din capitală pentru ziua de mâine, 1 mai.
• • •
Alte ştiri de UNIMEDIA
Acum 15 minute
07:50
Fără apă la robinete, în două suburbii ale capitalei: Vezi graficul deconectărilor și adresele vizate # UNIMEDIA
În două localități din componența municipiului Chișinău se anunță sistări de apă astăzi. Apă Canal Chișinău informează că, deconectările au loc în legătură cu executarea unor lucrări planificate.
Acum 30 minute
07:40
Orașul care a schimbat cursul celui de-al Doilea Război Mondial să își primească numele înapoi, insistă liderul comuniștilor ruși pe lângă Putin: „Întreaga națiune cere acest lucru” # UNIMEDIA
Liderul Partidului Comunist din Rusia i-a cerut, joi, președintelui Vladimir Putin să redenumească oficial orașul Volgograd din sudul țării în Stalingrad, în onoarea „moștenirii” acestuia din timpul celui de-al Doilea Război Mondial, scrie publicația rusă independentă The Moscow Times, citată de Hotnews.ro.
Acum o oră
07:30
Capricornii vor avea o avansare majoră în carieră și finanțe, iar Peștii descoperă adversari ascunși: Află ce-ți prezic astrele # UNIMEDIA
Astăzi, alinierea planetelor aduce o zi de introspecție și decizii importante pentru multe semne zodiacale. Fie că este vorba de oportunități de creștere sau de provocări neașteptate, fiecare nativ va trebui să navigheze prin apele schimbării cu înțelepciune și curaj. Horoscopul zilei poate dezvălui indicii valoroase despre cum să echilibrați forțele contradictorii și să vă folosiți cunoștințele pentru a vă îmbunătăți viața.
07:20
Astăzi, vremea în Republica Moldova se va menține predominant frumoasă, cu cerul mai mult senin și fără precipitații.
Acum 12 ore
20:40
(video) Mai multe secții de vot în diasporă, la alegerile parlamentare. Șefa CEC: „Criteriul de bază este dinamica participării” # UNIMEDIA
În diasporă vor fi constituite mai multe secții de vot la alegerile parlamentare din 28 septembrie 2025. Despre aceasta a declarat șefa Comisiei Electorale Centrale (CEC), Angela Caraman, care a precizat că autoritățile „se vor baza pe criteriile prevăzute expres în Codul Electoral și dinamică participării”.
20:20
Revoltă după moartea jurnalistei Viktoria Roșcina: Ucraina ar fi primit cadavrul femeii de 27 de ani, moartă într-o închisoare din Rusia, cu organe lipsă # UNIMEDIA
Este revoltă în Ucraina după moartea jurnalistei Viktoria Roșcina, în vârstă de 27 de ani. Un raport publicat de rețeaua de jurnaliști Forbidden Stories arată că trupul femeii, predat în luna februarie, după ce aceasta a fost închisă după gratii în Rusia, prezenta urme clare de tortură, scrie protv.ro.
20:20
Veste bună pentru moldovenii care locuiesc sau muncesc în Franța: Cetățenii vor putea primi pensii sau alte prestații sociale # UNIMEDIA
Cetățenii moldoveni stabiliți în Republica Franceză vor putea beneficia de pensii sau de alte prestații sociale. Parlamentul a ratificat Acordul dintre Republica Moldova și Republica Franceză în domeniul securității sociale, se arată într-un comunicat emis de Parlament după ședința plenară din 30 aprilie.
20:10
Echipa săptămânii din Champions League: Singura semifinalistă care are doar un reprezentant # UNIMEDIA
Miercuri, 30 aprilie, s-au jucat cele două meciuri tur din semifinalele UEFA Champions League, ediția 2024-2025. PSG a câștigat pe terenul celor de la Arsenal, scor 1-0, iar în cealaltă semifinală Barcelona și Inter au făcut spectacol în tur, 3-3, scrie digisport.ro.
20:00
Pedepse mai dure pentru corupția electorală și finanțarea ilegală a partidelor: Cei care încalcă legea riscă amendă de până la 57 500 de lei # UNIMEDIA
Parlamentul a înăsprit pedepsele pentru corupția electorală și finanțarea ilegală a partidelor. Un proiect de lege care prevede acest lucru a fost votat în a doua lectură de 54 de deputați. Documentul mai conține modificări legislative care au drept scop combaterea eficientă a fenomenului corupției electorale și aspectele conexe ale acesteia.
20:00
Revoltă după moartea jurnalistei Viktoria Roșkina: Ucraina ar fi primit cadavrul femeii de 27 de ani, moartă într-o închisoare din Rusia, cu organe lipsă # UNIMEDIA
Este revoltă în Ucraina după moartea jurnalistei Viktoria Roșkina, în vârstă de 27 de ani. Un raport publicat de rețeaua de jurnaliști Forbidden Stories arată că trupul femeii, predat în luna februarie, după ce aceasta a fost închisă după gratii în Rusia, prezenta urme clare de tortură, scrie protv.ro.
19:40
Pedepse pentru corupția electorală și finanțarea ilegală a partidelor: Cei care încalcă legea riscă amendă de până la 57 500 de lei # UNIMEDIA
Parlamentul a înăsprit pedepsele pentru corupția electorală și finanțarea ilegală a partidelor. Un proiect de lege care prevede acest lucru a fost votat în a doua lectură de 54 de deputați. Documentul mai conține modificări legislative care au drept scop combaterea eficientă a fenomenului corupției electorale și aspectele conexe ale acesteia.
19:20
Rusia își reface armata mai rapid decât credea Occidentul: 40.000 de soldați noi pe lună și 300 de tancuri T-90M produse anual # UNIMEDIA
Rusia își reface rapid armata și întărește prezența militară de-a lungul granițelor cu NATO, potrivit The Wall Street Journal. În prezent, Moscova recrutează între 30.000 și 40.000 de soldați noi pe lună. Asta îi permite lui Putin să trimită soldați noi în Ucraina și să-i retragă temporar pe cei epuizați, fără a reduce prezența militară, lucru pe care Ucraina nu şi-l permite. În paralel, industria de apărare funcționează la capacitate maximă. Dacă în 2021 se produceau în jur de 40 de tancuri T-90M pe an, acum producția anuală s-a apropiat de 300 de unități, cele mai multe fiind păstrate pe teritoriul național, nu trimise în Ucraina. Oficialii NATO avertizează că această renaștere militară ar putea permite Rusiei să lanseze un nou conflict în Europa în următorii 5–10 ani, dacă percepe semne de slăbiciune din partea alianței, scrie observatornews.ro.
Acum 24 ore
19:00
Un moldovean, arestat pe un aeroport din Italia, imediat după aterizarea avionului: Tânărul era căutat internațional de aproximativ un an # UNIMEDIA
Un cetățean moldovean în vârstă de 27 de ani, deținător al unui pașaport românesc, a fost arestat pe Aeroportul Guglielmo Marconi din Bologna, după ce a fost identificat în timpul controalelor de rutină efectuate de poliția de frontieră, scrie rotalianul.com.
18:50
(galerie foto) Mitingul „1 Mai – Dreptate pentru cei care muncesc!”, organizat de Partidul Viitorul Moldovei și CNIAM # UNIMEDIA
Partidul „Viitorul Moldovei” și Congresul Național al Industriașilor și Antreprenorilor din Moldova au organizat un miting dedicat zilei de 1 Mai - „Dreptate pentru cei care muncesc!”. Urmăriți o galerie foto de la eveniment.
18:30
Droguri, corupție și mită. Portul uneia dintre cele mai „curate” țări din Europa, sub asediul bandelor criminale: „Îi e greu să își recunoască problema” # UNIMEDIA
Producția de cocaină în Columbia și consumul acesteia în Europa de Vest ating niveluri record. La fel se întâmplă și cu banii făcuți de rețelele europene de crimă organizată, scrie The Guardian, care relatează situația din cel de-al treilea port ca mărime din Europa, scrie hotnews.ro.
18:10
(video) Scad remitențele în 2025. Ioniță: Totuși, Moldova rămâne în continuare dependentă de intrările de valută din exterior # UNIMEDIA
Scad remitențele în Republica Moldova, potrivit datelor oficiale, afișate de BNM. Totuși, analistul economic Veaceslav Ioniță susține că „transferurile oficiale reflectă doar o parte a realității, iar sumele reale de bani care intră în Moldova includ și banii aduși fizic de moldoveni reveniți temporar acasă, banii transmiși informal prin rude, microbuze etc., utilizarea cardurilor bancare străine de către rudele din țară”. Astfel, Moldova rămâne în continuare dependentă de intrările de valută din exterior, care asigură finanțarea consumului și echilibrul pieței valutare, concluzionează expertul.
17:50
(video) Cristina Bălan, inginera care a făcut istorie la Tesla, a câștigat procesul împotriva lui Elon Musk: Îi face plăcere să distrugă oameni # UNIMEDIA
Elon Musk, cel mai bogat om din lume, cu o avere estimată la 200-300 de miliarde de dolari, unul dintre cei mai importanți oameni de afaceri din anturajul lui Donald Trump, a pierdut o luptă în justiție. Victorioasă este Cristina Bălan, fostă angajată a companiei lui Elon Musk, inginer de origine română, scrie euronews.ro.
17:50
Fostul președinte rus, Dmitri Medvedev, l-a lăudat pe Donald Trump într-o postare pe canalul său de Telegram pentru taxele impuse de administrația americană, lansând critici dure Uniunii Europene. Concomitent, fostul lider de la Kremlin nu a ezitat să atace Kievul pentru acordul semnat cu SUA, scrie digi24.ro.
17:40
Muncitorii scandează „banzai!” sau „la mulți ani!”, de 1 Mai, de la Tokyo la Los Angeles. Americanii mărșăluiesc împotriva măsurilor lui Donald Trump # UNIMEDIA
Mii de oameni au mărșăluit pe străzile din Tokyo, joi, Strigând „banzai!” sau „la mulți ani!”, în timp ce Japonia a dat startul festivităților pentru a marca Ziua de 1 Mai. Sărbătoarea, cunoscută și sub numele de Ziua Internațională a Muncii sau Ziua Muncii, marchează luptele și realizările muncitorilor și ale mișcării sindicale, scrie Libertatea.
17:20
(update) Traficul intens la una dintre vămile cu Ucraina, pe sensul de intrare în Moldova, a fost fluidizat: Anunțul Poliției de Frontieră # UNIMEDIA
(update 17:00) Traficul frontalier intens la PTF comun Palanca a fost fluidizat, anunță Poliția de Frontieră. Circulația se desfășoară fără dificultăți, cu timpi minimi de traversare a frontierei.
17:10
„Am un milionar la București și un deputat la Chișinău.” Tania Turtureanu, despre cea mai îngrozitoare bârfă pe care a auzit-o: De i-aș ști # UNIMEDIA
Tania Turtureanu, interpreta care nu doar cântă, dar și mângâie suflete prin piesele sale, adeseori numite „terapeutice”, a dezvăluit care este cea mai îngrozitoare bârfă auzită despre sine, de când a devenit foarte cunoscută, acum un an. a spus artista în cadrul emisiunii „Fain & simplu” cu Mihai Morar.
16:50
(video) Tarifele lui Trump golesc sacul lui Moș Crăciun: „Copiii americani ar putea primi două păpuşi în loc de 30”, anunță președintele SUA # UNIMEDIA
Preşedintele american Donald Trump a recunoscut, la sfârşitul unei reuniuni a Cabinetului, că introducerea taxelor sale vamale poate perturba lanţurile de aprovizionare, goli anumite raioane şi reduce numărul de produse vândute, scrie presa americană, citată de nesw.ro.
16:40
(video) Beat și necenzurat. Consilier PAS, cu „lecții de istorie” pe rețele: „Toți moldoboii au b*lit p**a!” # UNIMEDIA
Un clip video cu discursul unui consilier PAS din Consiliul Municipal Chișinău a provocat critici pe rețele. Alesul se exprimă necenzurat despre cei care nu sunt de acord cu opinia sa privind trecutul istoric al Republicii Moldova.
16:30
Trafic intens la una dintre vămile cu Ucraina, pe sensul de intrare în Moldova: Anunțul Poliției de Frontieră # UNIMEDIA
La punctul de trecere a frontierei Palanca-Maiaki-Udobnoe, pe sensul de intrare în R. Moldova, se atestă trafic intens, anunță Poliția de Frontieră.
16:20
(video) Cursa auto revine, de 9 mai: Igor Tuleanțev a anunțat un nou eveniment dedicat celei de-a 80-a aniversări a Victoriei asupra fascismului # UNIMEDIA
La Chișinău va avea loc un raliu automobilistic dedicat celei de-a 80-a aniversări a Marii Victorii asupra invadatorilor naziști. Organizatorul evenimentului, care a devenit deja o tradiție de 9 mai, este președintele consiliului public „Pentru o Patrie Liberă”, Igor Tuleanțev.
16:10
„Furtuni, temperaturi ridicate și incendii”: MAE, apel de prudență pentru moldovenii care se află sau plănuiesc o calătorie în Israel # UNIMEDIA
Ambasada Republicii Moldova în Statul Israel adresează un apel de prudență către toți cetățenii moldoveni, în contextul incendiilor de vegetație din zona Ierusalimului, care au dus la închiderea temporară a drumului 1 (Tel Aviv – Ierusalim) și pot genera perturbări semnificative în trafic și evacuări preventive.
15:50
Vești proaste pentru cetățenii care merg cu mașina în vacanță: Taxa care le scoate mai mulți bani din buzunare # UNIMEDIA
Vacanțele cu mașina, altădată varianta mai ieftină și flexibilă, devin din ce în ce mai greu de gestionat pentru buzunarele cetățenilor. Autoritățile bulgare au decis să pună presiune pe turiști chiar înainte de sezonul estival. Din păcate, noile măsuri vin cu prețuri mai mari și mai puțină libertate de mișcare, scrie cancan.ro.
15:40
Foști diplomați avertizează asupra unui „climat al fricii” instituit de Trump: „Teama din Rusia lui Putin este deja evidentă în SUA” # UNIMEDIA
Patru foști șefi ai ambasadelor SUA în țări care au trecut de la democrație la dictatură spun că actualul peisaj politic de peste ocean arată „ciudat de familiar”. Diplomații sunt semnatari ai unei scrisori deschise, prin care au solicitat acțiuni urgente pentru a contesta ceea ce au numit „asaltul lui Donald Trump asupra democrației”, scriu jurnaliștii The Guardian, citat de digi24.ro.
15:20
Crește pensia minimă, de astăzi: Suma pe care o vor primi persoanele cu un stagiu de peste 40 de ani # UNIMEDIA
Începând de astăzi, 1 mai 2025, pensia minimă a fost majorată până la 3300 de lei, pentru pensionarii care au un stagiu de cotizare de cel puțin 40 de ani.
15:10
„Nu lăsați copiii să se joace cu chibrite și nu le permiteți să intre în apă”: IGSU, cu recomandări pentru cetățeni în timpul activităților în aer liber # UNIMEDIA
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență al MAI reamintește cetățenilor importanța respectării măsurilor de siguranță în zonele de agrement, precum și în timpul activităților desfășurate în aer liber.
15:00
Tensiuni în familia regală: Se pregătește Prințul William să-i retragă titlul lui Meghan Markle? # UNIMEDIA
Relația tensionată dintre Prințul William și Meghan Markle revine în atenția publicului, după ce presa britanică, în special tabloidele, speculează că moștenitorul tronului ar intenționa să îi retragă titlul de „Alteța Sa Regală” Ducesei de Sussex, odată ce va deveni rege. Informațiile nu sunt confirmate oficial, dar sunt intens discutate în cercurile de comentatori regali și în media din Marea Britanie, scrie protv.ro.
14:50
Serviciul de Informaţii Militare (SVR) din Bulgaria prognozează că Rusia ar putea ataca „Moldova, Georgia și, eventual, Armenia”. Acest lucru a fost arătat în raportul anual al SVR, publicat și pe site-ul Consiliului de Miniștri de la Sofia, transmite agenția Sega, citată de Rador Radio România, citat de presa română.
14:20
„Nu lăsați copii să se joace cu chibrite și nu le permiteți să intre în apă”: IGSU, cu recomandări pentru cetățeni în timpul activităților în aer liber # UNIMEDIA
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență al MAI reamintește cetățenilor importanța respectării măsurilor de siguranță în zonele de agrement, precum și în timpul activităților desfășurate în aer liber.
14:10
În câte secunde trebuie să frânezi pentru a evita un accident: Timpul de reacţie e mai scurt decât te aştepţi # UNIMEDIA
Traficul modern a devenit un adevărat labirint al haosului calculat: claxoane, semafoare, panouri publicitare, notificări pe telefon și, desigur, gândurile care se amestecă toate într-un ritm frenetic. În acest mediu haotic, șoferul trebuie să acționeze rapid, să filtreze informațiile și să ia decizii în fracțiuni de secundă. Dar cât de rapid poate reacționa un conducător auto atunci când este obosit, distras sau, pur și simplu, copleșit? Într-o secundă de neatenție, o tragedie poate fi evitată sau cauzată, scrie playtech.ro.
13:50
Moldovenii cu cetățenie română sunt așteptați de mâine la urne, pentru a alege președintele de peste Prut. Adresele secțiilor de vot # UNIMEDIA
Moldovenii cu cetățenie română sunt așteptați în perioada 2-4 mai, orele 07:00 și 21:00, la urnele de vot pentru alegerea președintelui de peste Prut.
13:50
Micuțul care s-a prăbușit acum doua zile de la etajul 5 al unui bloc de locuit din Bender, rămâne internat: Ce spun medicii # UNIMEDIA
Starea de sănătate a micuțului care a căzut pe data de 29 aprilie de la etajul 5 al unui bloc de locuit din Bender, rămâne gravă.
13:40
(video) Marș al Solidarității Oamenilor Muncii, dedicat sărbătorii de 1 mai: Evenimentul, organizat de Partidul Socialiștilor din Republica Moldova # UNIMEDIA
Partidul Socialiștilor din Republica Moldova a organizat un Marș al Solidarității Oamenilor Muncii, dedicat sărbătorii de 1 mai.
13:40
Alegerile prezidențiale de peste Prut: Moldovenii cu cetățenie română sunt așteptați de mâine la urne. Vezi adresele secțiilor de vot # UNIMEDIA
În Republica Moldova, cetățenii români sunt așteptați la vot pentru alegerea președintelui de peste Prut, în perioada 2–4 mai, între orele 07:00 și 21:00.
13:20
„Realitatea tristă din Moldova”. Ioniță: Pe 1 hârtie sunt peste 2,4 mil. de cetățeni apți de muncă. Aproape 40% dintre ei sunt plecați, iar jumătate din cei rămași nu lucrează # UNIMEDIA
Expertul economic Veaceslav Ioniță declară că pe hârtie, în Moldova, sunt peste 2,4 milioane de cetățeni apți de muncă. „Dar să nu vă entuziasmați prea tare – aproape 40% dintre ei, adică 930.000, sunt plecați peste hotare”, precizează acesta.
13:20
O nouă unitate de tehnică pentru muncitorii din Glodeni, donată de Renato Usatîi de 1 Mai: „Mâinile voastre țin Moldova în picioare” # UNIMEDIA
Cu ocazia Zilei de 1 Mai, precum și a sărbătorii profesionale marcată duminica trecută, lucrătorii din serviciile comunale din Glodeni au primit în dar de la Renato Usatîi o nouă unitate de tehnică specializată: un tractor universal modern de ultima generație. Liderul Partidului Nostru personal a transmis cadoul la întâlnirea cu muncitorii din orașul Glodeni, împreună cu primara Stela Onuțu, care deține al treilea mandat de primar din partea Partidului Nostru.
13:20
Cea mai bătrână călugăriță din lume a murit la 116 ani. Care este secretul vieții sale lungi # UNIMEDIA
Cea mai bătrână călugăriță din lume, Inah Canabarro Lucas, a murit miercuri la vârsta de 116 ani, a anunțat Congregația Surorilor Tereziene. Ea locuia în orașul Porto Alegre din Brazilia, scrie observatornews.ro.
12:50
Preşedintele interimar sud-coreean Han Duck-soo a demisionat joi şi a anunţat că va candida la alegerile prezidenţiale anticipate din 3 iunie, relatează Yonhap şi Reuters, citată de digi24.ro.
12:50
(video) Un motan din Moldova a cucerit internetul. Cine este Zeus, cu o înălțime de 130 de cm și 13 kilograme: „Face ceva spectaculos” # UNIMEDIA
Un motan din rasa Maine Coon, pe nume Zeus, a cucerit internetul. Proprietarii lui, Daniela Ermolaeva și partenerul ei Liviu, originari din Moldova, îl descriu drept un „gigant blând”, cu o greutate de 13 kilograme și o înălțime de 130 de centimetri atunci când se ridică pe labele din spate, scrie Daily Mail.
12:40
(video) „Cel mai important e să nu apară certuri între ei”. Părinții fraților Ștefăneț, dezvăluiri despre concurența dintre fii, familie și relația cu nurorile: Dacă băieții le-au ales, eu nu comand nimic # UNIMEDIA
Gheorghe și Elena Ștefăneț, părinții interpreților Edgar, Veaceslav și Marcel, au vorbit, într-un interviu cu Adrian Prodan, despre relația dintre fiii lor și nurori. Întrebați dacă există concurență între băieți și cum se înțeleg cu soțiile acestora, Elena a spus: „Eu am găsit limbă comună cu toate. Niciodată n-am certat pe nimeni. Le iubesc ca pe copiii mei.”
12:30
Irina Vlah, de Ziua Muncii: Adevărata forță a Moldovei nu stă în birourile înalte, dar pe șantiere, în câmpuri, în școli - în inimile celor care creează # UNIMEDIA
De Ziua Internațională a Solidarității Oamenilor Muncii, Irina Vlah, liderul Partidului Republican „Inima Moldovei”, spune că „adevărata forță a Moldovei nu stă în birourile înalte. Ea se află pe șantiere, în câmpuri, în școli. Ea trăiește în inimile celor care muncesc și creează”.
12:10
Ce i-a spus Zelenski lui Trump în timpul întâlnirii din Basilica Sfântul Petru de la Vatican. Noi dezvăluiri # UNIMEDIA
La Vatican, în umbra unei ceremonii funerare istorice, președintele ucrainean Volodimir Zelenski și Donald Trump au avut o întâlnire de doar 15 minute – dar cu o încărcătură politică ce ar putea influența contururile viitoarei păci, scrie adevărul.ro.
12:10
(video) Igor Dodon vrea prezidențiale anticipate la anul viitor: „După ce schimbăm Parlamentul și Guvernul, va pleca și Maia Sandu” # UNIMEDIA
Ex-președintele țării Igor Dodon vrea alegeri prezidențiale anticipate anul viitor. „După ce schimbăm Parlamentul și Guvernul, va pleca și Maia Sandu”, a declarat acesta în cadrul Marșului Solidarității Oamenilor Muncii, dedicat sărbătorii de 1 Mai.
12:00
Secția de Neurochirurgie a IMC, total renovată după 40 de ani, inclusiv, cu sprjinul Fundației „Ceslav Ciuhrii”, a fost redeschisă # UNIMEDIA
Secția de Neurochirurgie a Institutului Mamei și Copilului (IMC) din Chișinău a fost redeschisă săptămâna aceasta, iar copiii care se vor trata aici vor beneficia de condiții moderne și de multe facilități. Secția a fost renovată pentru prima dată în ultimii 40 de ani în cadrul unui proiect inițiat de Asociația MAD-Aid și sprijinit de Fundația de caritate „Ceslav Ciuhrii”.
11:40
(foto) Halterofilul Danu Secrieru a devenit campion mondial U17: Va aduce acasă trei medalii de aur # UNIMEDIA
Halterofilul Danu Secrieru (55 kg) a cucerit trei medalii de aur la Campionatul Mondial Under 17. Potrivit Olympic Moldova, competiția s-a desfășurat în orașul Lima din Peru.
11:20
„Brandul diaspora - cum se vinde un eșec ca o reușită”. Fostă membră în CSM: Esența e dureroasă. Oamenii au plecat din țara care nu a știut să-i păstreze acasă # UNIMEDIA
Fosta membră a CSM, Carolina Ciugureanu, a vorbit, într-o postare despre „brandul diaspora: cum se vinde un eșec ca pe o reușită”. „Politicienii îl invocă frecvent cu un ton admirativ, punând accent pe „realizările din afară”, „ambasadorii neoficiali ai țării”, sau „eroii muncii de peste hotare”, omițând însă esența mai dureroasă a conceptului: plecarea forțată de împrejurări dintr-o țară care nu a știut sau nu a vrut să-și păstreze oamenii acasă”, scrie jurista.
©2004—2025 News.yam.md.
Toate titlurile si continutul stirilor apartin surselor respective.
Republicarea materialelor este posibila doar cu acordul sursei.Condiţii de utilizare.
Republicarea materialelor este posibila doar cu acordul sursei.Condiţii de utilizare.