Mai mult de 2 zile în urmă
20:07
Tottenham a învins cu scorul de 4-0 pe West Bromwich și a urcat pe locul secund în Premier League. Harry Kane a fost jucătorul meciului, reușind să marcheze de trei ori.
19:57
Conducătorul UFC, cel mai important circuit de arte marţiale mixte din Statele Unite, i-a oferit suma de 25 milioane dolari fostului boxer american Floyd Mayweather pentru ca acesta să accepte
19:57
Anunt șoc în fotbalul mondial! Diego Costa forțează plecarea în China. Atacantul brazilian a primit o ofertă de 35 de milioane de euro din China și ar vrea să plece chiar din această lună.
19:57
Selecționata Moldovei de fotbal a plecat astăzi în Dubai, în vederea disputării meciului amical cu selecționata Qatarului. Doar 18 fotbaliști au prins avionul spre Qatar.
13 ianuarie 2017
20:27
Britanicul Andy Murray, numărul unu mondial în tenisul masculin, l-ar putea avea ca adversar pe elveţianul Roger Federer în sferturile de finală ale Openului Australiei
20:17
Record în fotbalul spaniol! Real Madrid a ajuns la 40 de meciuri fără înfrângere.
20:17
Derrick Rose, coordonatorul de joc al echipei americane de baschet New York Knicks, a primit o amendă de 200.000 dolari pentru că a lipsit de la un meci, fără să aibă acordul conducerii clubului său.
20:17
Francezul Stephane Peterhansel a fost declarat câștigător al etapei a 10-a a Raliului Dakar 2017, după ce victoria fusese atribuită inițial compatriotului său Sebastien Loeb
20:17
AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, la capătul unui meci intens cu Torino, în care a fost nevoită să revină după ce a fost condusă la pauză.
20:07
Tenismenul moldovean Radu Albot, numărul 98 mondial, va debuta pe tabloul principal al Marelui Șlem de la Australian Open 2017 contra argentinianului Carlos Berlocq, locul 95 ATP.
12 ianuarie 2017
20:07
Southampton a trecut a făcut un pas spre finala Cupei Ligii Angliei după ce a câștigat manșa tur a semifinalei cu Liverpool, scor 1-0.
20:07
Dimitri Payet, unul dintre cei mai buni playmakeri din lume, va fi subiectul unui transfer în această iarnă.
20:07
Se ştie "careul de aşi" din Cupa Ligii Franţei. Acolo a ajuns și campioana PSG.
13:47
Selecționata Moldovei de fotbal și-a păstrat locul în clasamentul FIFA, dat publicității astăzi.
13:37
Barcelona s-a calificat în sferturile Cupei Spaniei, după un duel de foc cu Athletic Bilbao.
13:37
Fără eşec cu Atalanta de 13 ani, Juventus a eliminat echipa din Bergamo în optimile Cupei Italiei, scor 3-2. În sferturi, campioana va avea parte de un derby fie cu Milan, fie cu AC Torino.
11 ianuarie 2017
20:17
Manchester United este aproape de calificarea în finala Cupei Ligii Angliei, după ce a câștigat cu 2-0 în fața lui Hull City, pe Old Trafford, în prima manșă a semifinalelor.
20:17
Recordul lui Pogba poate să pice! Ofertă istorică pentru James Rodriguez venită din China! Hebei Fortune plătește o avere.
20:07
Înfrângere surprinzătoare pentru Atletico Madrid în faţa lui Las Palmas.
20:07
Cristiano Ronaldo atacantul lui Real Madrid şi al selecţionatei Portugaliei, desemnat de FIFA cel mai bun jucător al anului 2016
20:07
Liga Spaniolă vrea să dea în judecată FIFA pentru mărirea numărului de echipe la Campionatul Mondial.
20:07
Francezul Sebastien Loeb a înregistrat a treia sa victorie de etapă în Raliul Dakar 2017
20:07
Napoli s-a calificat lejer în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după un meci controlat cap coadă în faţa divizionarei secunde Spezia.
10 ianuarie 2017
20:07
Cupa Mondială la fotbal va avea din 2026 nu mai puţin de 48 de echipe la start.
20:07
Moldoveanul naturalizat Henrique Luvannor și-a ajutat echipa să se califice în finala Cupei Emiratelor Arabe Unite.
20:07
Meci de coșmar pentru Valencia, în prima apariţie din 2017 în La Liga.
13:57
Fostul antrenor al Zimbrului, Flavius Stoican și-a găsit un alt angajament după ce s-a despărțit de galben-verzi.
13:47
Atacantul-revelaţie al celor de la AC Milan, Gianluca Lapadula, surprinde plăcut şi în afara terenului.
13:47
Fotbalistul portughez Cristiano Ronaldo, în vârstă de 31 de ani, a fost desemnat cel mai bun fotbalist din 2016 în cadrul galei "The Best FIFA Football Awards 2016".
9 ianuarie 2017
20:07
Sheriff a rămas fără căpitan. Mateo Susic a decis să părăsească campionatul Moldovei.